„Tavaly elég jelentős erők mozdultak meg az ellentüntetők részéről, több százan voltak. Más kelet-európai nagyvárosokkal összehasonlítva mennyire fenyegető a jelenlétük?
Prágában tavaly nagyjából száz ellentüntető volt, de őket jól elzárták a rendőrök, és nem tudták megzavarni a több ezer felvonulót, nem történt jelentős atrocitás. Pozsonyban az első Pride-ot megtámadták a szélsőségesek, de a tavalyit már jól védte a rendőrség, és az idei is hasonlóan alakult: az ellentüntetők egyetlen füstbombát dobtak be az elején, nagyobb balhé nem volt. Zágrábban már második éve békésen zajlik a Pride, és idén már elég sokan – közel négyezren – voltak, itt volt egyébként az első balkáni felvonulás. Bukarestben is viszonylag sok ellentüntető van mindig. (...)
Most volt a berlini Pride, ahol a félmillió ember között politikusok is feltűntek. Nem csak a város polgármestere és a külügyminiszter volt ott, de konzervatív képviselők is. Keresitek a kapcsolatot a politikával, politikai szereplőkkel, közéleti szereplőkkel?
A legfontosabb állami vezetőket és demokratikus pártokat persze meghívtuk. Csináltunk egy videokampányt is: tizenöt közéleti személyiséget kértünk fel, hogy biztassák az embereket arra, jöjjenek el. Ők többnyire arról a négy célról beszélnek, amit mi is fontosnak tartunk. Ez az egész nem csak erről a közösségről szól, ezért is van, hogy számos más tematikában érdekelt kisebbségi csoport és szervezet csatlakozott a fesztiválhoz, és ezért ad ki a Pride szervezőcsapata közleményeket más ügyekben is. Az elfogadásért, a toleranciáért, a szolidaritásért harcolunk.”